Intel HD graphics

Tohle bych nechal tesat do kamene, protože se v tom už vůbec nevyznám. Rozdíly mezi Intel HD (bez čísel) jsou totiž už dost velký.
Například HD Graphics (Haswell) zvládá ve FullHD(1080p) rozlišení na střední detaily League of Legends s prstem v nose (tedy za předpokladu že máte paměti v dualchannelu, to znamená dvě osazené paměti). Sice je ještě co dolaďovat na straně ovladačů od Intelu (nějak divně se to chovalo při zapnutém VSYNC), ale hra se držela v 60-80 FPS. Na Ultra detaily bez vyhlazování cca 45FPS.
Jen tak pro srovnání jsem do počítače dal starou High-End grafiku nVidia GeForce 6800 a ta podávala na střední detaily žalostných 18-20FPS. Už při puštění GPU-Z jsem trochu znejistěl. GPU cca 350MHz vs 1000MHz, paměti DDR1 proti DDR3. Mimochodem 6800 papala asi o 15-20W víc než integrovaná grafika.

intel_hd_graphics

Server Mumble již také běží.

Další kecací server již také běží. Tentokrát je to Mumble. Oproti Ventrilo free serveru není omezen maximem osmi současně připojených klientů. Slibuji si i jisté výhody od pozičního hlasu, kdy jde hlas mluvícího ze směru, kde se právě nachází jeho postava ve hře. Například Battlefield 3 je podporován. Přes to přeze všechno ale Mumble zatím nepřesvědčuje. Ventrilo je menší (i objemově, Mumble client je proti němu moloch), jednodušší a pro daný účel funguje stejně dobře, jen postrádá poziční VOIP.